Apie mus

Asociacija “Pilotai.lt” įkurta 2004 m. piloto konstruktoriaus Alfonso Liekio (gim.1939-1998) garbei. Organizacija tęsia jo pradėtą aviacinį kelią, populiarindami aviaciją visuomenės tarpe, kurdami įvairius aviacinius projektus, garsindami aviacinę Lietuvą. Galime teigti, kad mūsų aviacinės šaknys siekia 1957-uosius, kada kūrėsi pirmasis sklandymo klubas Šilutėje, vadovaujant Vladui Kensgailai, (aktyvus jo padėjėjas buvo Alfonsas Liekis), tuomet kada Lietuvos sklandymo patriarchas Bronius Oškinis kūrė savo konstrukcijas.

Šiuo metu Asociacija “Pilotai.lt” yra Lietuvos Aeroklubo (LAK) ir Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos (ULOPF) narė. Asociacija “Pilotai.lt”- vienija įvairaus amžiaus ir profesijų žmones, skraidančius ir norinčius skraidyti.

Nuo 2005-ųjų klube veikia akredituota CAA, ultralengvųjų orlaivių pilotų mokykla, mokanti skraidyti ir išduodanti visoje Europoje, bei kitose šalyse, galiojančias ULO pilotų licencijas. Iki 2009 m yra išduota beveik trisdešimt ultralengvųjų orlaivių pilotų licencijų. Mokykloje dirba profesionalūs lakūnai– instruktoriai, kurių patirtimi didžiuotųsi betkuris pasaulio aeroklubas. UAB “Nortija” ir Asociacija “Pilotai.lt” yra oficialus „Flightdesign“ (Vokietija) distributorius Baltijos šalims, atstovaujantis šią kompaniją ir jos gaminamus CT lėktuvus. Flightdesign su CT jau beveik dešimtmetį yra absoliutus lyderis ultralengvųjų orlaivių srityje!

Susisiekite