Klubo skrydžiai / Galerija

Skrydis aplink Baltijos jūrą

2009 metų Liepos 6 dieną pilotų klubo lėktuvai pakilo skrydžiui aplink Baltijos jūrą – „Baltijos skrydis 2009″. Šeši pilotų klubo  modernieji dviviečiai CT lėktuvai iš Aleksoto kilo skrydžiui, aplankant septynias Baltijos valstybes. Septynių dienų kelionės metu lėktuvai nusileido Europos Sąjungos šalių aerodromuose – Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje. Iš viso ore praleista daugiau kaip 25 val., nuskrista apie 4500 km.

zemelapis_baltija

Skrydį lakūnai dedikuoja Lietuvos tūkstantmečiui ir ANBO pilotų skrydžio aplink Europą 75-tosioms metinėms paminėti. Suvenyrai iš Lietuvos kitų tautų žmonėms nešė informaciją apie mūsų šalį, pasiekimus. Užsienyje vyko susitikimai su visuomenės, politikos, kultūros atstovais, Lietuvių bendruomenių nariais.

Liepos 2 dieną S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vyko ekipažų išlydėtuvėms, kuriose dalyvavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Miesto vadovas pilotams įteikė Kauno miesto vėliavą bei palinkėjo sėkmingo ir saugaus skrydžio.

Lakūnai įkvėpimo skrydžiui semiasi iš mūsų praeities – pagarbos garsiems lakūnams, konstruktoriams, jų valstybinės reikšmės aukštiems pasiekimams. Pakilimas iš S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo, vieno seniausių Europoje, taip pat yra pagarbos kultūros paveldui ženklas. Lėktuvais CT lietuvių lakūnai jau buvo pasiekę Gibraltaro sąsiaurį bei apskridę be nutūpimo Lietuvą, ir ne kartą įsitikino, jog šie ultralengvieji orlaiviai yra labai patikimi, greiti, ekonomiški bei perspektyvūs įvairioje veikloje, pradedant mokymu, baigiant specialiaisiais darbais iš oro.

Maršruto dalyviai: Dalius Liekis ir Vytautas Selelionis (CTLS lėktuvo registracija LY-UAP), Robertas Pakrosnis ir Paulius Pakrosnis (CTSW, LY-UPK), Lukas Liekis ir Povilas Liberis (CTSW, LY-USA), Gediminas ir Rūta Bagdonavičiai (CTSW, LY-BMW), Laimis Akramas ir Tadas Blaževičius (CTSW, LY-ULK), o Vokietijoje prie grupės prisijungė Ziegmaras Sprengeris, pagarsėjęs įveiktu maršrutu CT lėktuvu į Ameriką, ir Bodo Schelleris su CTLS, DE-LAI.

 

 

Baltijos kelias 2008

 

Susisiekite