Asociacija „Pilotai.lt” ruošia ULO (Ultralengvųjų orlaivių) pilotus. Nors asociacija įkurta 2004 metais, šio pilotų klubo ištakos siekia praeito amžiaus 6-tąjį dešimtmetį. Per daugybę metų mes paruošėme daugiau nei 200 pilotų.

 

Dėstytojai ir instruktoriai

„Pilotai.lt” pasirūpino, kad tiek teorines, tiek praktines žinias gautumėte iš savo srities profesionalų.

Teorija

Pilotų mokyklos dalyviai turi išskirtinę mokymosi laisvę ir gali pasirinki jiems priimtiniausią būdą. Teorinės paskaitos paprastai nuotoliniu būdu vyksta sausio – balandžio mėnesiais. Bendra trukmė yra apie 4 mėnesius, kurių metu po 4 kartus per savaitę susitinkame 3 valandoms. Online susitikimų metu jūs galėsite užduoti klausimus ir dalyvauti diskusijose.
Tiems, kurie nori mokymus pritaikyti prie jiems patogaus laiko, siūlome savarankišką pasiruošimą. Tai reiškia, kad jūs gausite priėjimą prie įrašytų kursų medžiagos ir ją peržiūrėsite jums patogiu metu, nesvarbu ar tai būtų vasara, ar ruduo.
Svarbu tai, jog pradėję gilintis į teorines žinias, paraleliai galite atlikti praktiką. Tokia metodika leidžia lengviau įsisavinti žinias bei greičiau pabaigti pilotų mokymus.

Praktika

Pilotams privaloma atlikti ne mažiau kaip 97 skrydžius t.y. 26 skrydžių valandas.
Tiems, kurie mano, kad įgūdžių trūksta, galima tęsti papildomą skrydžių sesiją tol, kol jausitės pasiruošę. Asociacija „Pilotai.lt” išsiskiria tuo, jog esame ypač lankstūs, planuojant praktikai reikalingus skrydžius. Tiesiog paskambinate ir atvykstate atlikti skrydžio sesijos. Jokios biurokratijos ir eilių.

Skrydžių vieta

Mūsų mokyklos mokomieji skrydžiai atliekami Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome (Aleksotas), kur būsimieji ULO pilotai praktiką atlieka su CTSW ir CTLS lėktuvais. Šis aerodromas pasižymi tuo, jog yra asfaltuotas ir skrydžius galima atlikti visus metus. Taigi, jūs galite atvykti praktikai net ir šaltuoju metų laiku.

Negana to, visi orlaiviai yra drausti KASKO draudimu, todėl galite būti ramūs ir atsipalaidavę visų praktinių užsiėmimų metu. Aleksoto aerodromas turi radijo ryšio bokštą, todėl „Pilotai.lt” mokymai atliekami pilnavertiškomis sąlygomis. Jūs įgausite visas būtinas žinias, kurių reikės savarankiškam pilotavimui.

Po išklausytos teorijos ir atliktų privalomų pilotavimo valandų laikomas mokyklinis egzaminas. Jį išlaikius dalyviai egzaminuojami ULOP federacijojos nario Kaune.

Trukmė

Mokymų trukmė yra labai individuali. Tai priklauso nuo to, kaip greitai išklausomas teorinis kursas bei atliekama būtinoji 26 valandų praktika. Įprastai pilotų mokykloje mokiniai kursą baigia per 3-6 mėnesius.

Kaina

Nuo 2024m klube nustatyta pilna mokymo kaina už teorinius ir praktinius mokymus yra 5200 Eur. Už mokymus galima mokėti dalimis. Į kainą įeina: kuras, lėktuvo paruošimas, draudimas, teorinės dalies ruošimas pagal CAA ir ULOPF patvirtintą mokymų programą, teorinė medžiaga, praktiniai skrydžiai ir kt.

Reikalavimai pilotų mokyklos mokiniams

Kandidatai į pilotų mokyklą turi būti sulaukę 16 metų amžiaus savarankiško skrydžio dieną. Prieš pradėdami praktinius skrydžius kandidatai privalo turėti galiojančią sveikatos medicininę pažymą (pažymėjimo forma tokia pati kaip vairuotojo, kurią išduoda šeimos gydytojas).

Stojant į mokyklą reikia užpildyti prašymą, pasirašyti sutartį, susipažinti su mokyklos taisyklėmis ir reikalavimais, pateikti asmens dokumentą, tris foto nuotraukas (dokumentų formato), sveikatos pažymėjimą. Visa tai jums padės atlikti mokyklos atsakingi asmenys – vadybininkai, arba instruktoriai. Jums tereikia paskambinti ar parašyti el. paštu į mokyklą ir susitarti dėl susitikimo.

Pilotų mokykloje pasirinktinai gali būti mokoma lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Kitos paslaugos

Kvalifikacijos kėlimas iš PM (PPL) į ULOP

Tiems, kurie turi pilotų mėgėjų licencijas, kvalifikacijos kėlimas ultralengvojo orlaivio piloto licencijai (pagal ULOPF programą) gauti reikės atlikti 3 val. skrydį su ULO instruktoriumi. Tai kainuos 350 Eur. Skrydžiai CT lėktuvais atliekami Kaune, Aleksoto aerodrome. Apmokėjus papildomas išlaidas, skrydžius galima atlikti bet kuriame veikiančiame Lietuvos aerodrome.

VFR Air-Speak kursai

Vizualiųjų skrydžių radijo ryšio vedimo kursai anglų kalba (keliaujantiems lėktuvu už Lietuvos ribų). Jauskitės užtikrinti keliaudami ne Lietuvoje.

Skrydžiai kontroliuojamoje erdveje

Mokomieji skrydžiai kontroliuojamoje oro erdvėje TMA, CTR, nusileidimai į civilinius aerouostus, kurie yra kontroliuojami oro navigacijos tarnybų.

Pilotų kvalifikacijos kėlimas

Jūs esate licencijuotas ULO pilotas, tačiau norėtumėte įgyti ir kitą kvalifikaciją? Ar tiesiog pasitobulinti pilotavimo įgūdžius ar teorines žinias? Nepraleiskite progos – kreipkitės į pilotų mokyklą.

Lėktuvų nuoma

Turintiems ULOP licencijas ir atitinkamą patirtį (trumpiausias laikas 2,5 val. su instruktoriumi, pilotuojant CT tipo lėktuvus), asociacija „Pilotai.lt” ir UAB „Nortija” nuomoja CT lėktuvus (100 HP Rotax 912 ULS).